de locuri de muncă tipice de descărcare Descriere extruder șofer 4a

Poziția. Driver de descărcare extruder a 4-
Subdiviziune: _________________________

1. Dispoziții generale:
    subordonare:
  • extruder șofer de descărcare patra direct subordonat.
  • Mașinist categoria extruder patra efectuează instrucțiuni.
    (Specificarea acestor angajați, vi se efectuează numai în cazul în care nu sunt contrare instrucțiunilor supraveghetorului imediat).

substituție:
  • Driver de descărcare extruder patra înlocuiește.
  • Driver de descărcare extruder patra înlocuiește. Admiterea și concedierea:
    Operatorul Extruder este numit și eliberat din funcție de către șeful de departament în consultare cu șeful de departament.
  • 2. cerințele de calificare:
      Ar trebui să știu:
    • Tehnologia procesului de extrudare și normele care reglementează
    • Proiectarea și exploatarea echipamentelor cu servicii
    • instrucțiuni de utilizare în controlul și echipamentele de măsurare și instrumente
    • Proprietățile fizico-chimice ale materiilor prime utilizate
    • cerințe privind calitatea materialelor și a produselor lor.

    3. Sarcini:
    • Derularea procesului de procesul de fabricație și de calibrare în extruderele și linii automate de extrudare rotative profile secțiune transversală complicate (tubulare, solid, plat, de tip ondulat PES-4 PES-21, TCO 23, TCO-24, TCO-25), ornamente decorative, polozok , filme si articole din ele, foi, fibre artificiale și peri diametre de pana la 110 mm, și alte articole din PVC, polistiren, polietilenă și alte amestecuri.
    • extruder de preparare pentru a lucra: curățarea, selectarea și instalarea capului și matriță, falia capului, zonele de încălzire și capul cilindrului la o temperatură predeterminată.
    • Ajustare agregate extruder condus șofer extruder mai mult de calificare pentru a seta parametrii: extruder razduvochnogo, tăierea și aparate de receptare-lichidare, sisteme și instrumente de răcire.
    • Dispozitive de preparare și instrumente utilizate.
    • Prepararea amestecului de extrudare și încărcarea periodică l în extruder.
    • Asigurarea sincron cu unitățile de extrudare și linia de extrudare sub îndrumarea unui extruder de calificare șofer rotativ mai mare.
    • Reglarea numărului de rotații ale șurubului, grosimea materialului, lucrarea primind înfășurării și tăiere mecanisme.
    • Controlul regimului tehnologic stabilit prin mărturia instrumentație.
    • Monitorizarea periodică a materialelor și produselor fabricate mostre și desene.
    • Scoaterea articolelor finite și materialele pregătite mosoare pentru bobinare.
    • Cântărire, etichetarea produselor și a produselor finite, a le transfera la clasificarea, sortarea, ambalarea.

    p. 1 Descrierea postului extruder Machinist
    p. 2 Descrierea postului Șoferul extruderului 4. drepturile
    • Operatorul Extruder are dreptul de a da sarcinile sale personalului din subordine, misiuni serie de probleme în cadrul responsabilităților sale.
    • Operatorul Extruder are dreptul de a monitoriza respectarea obiectivelor de producție, performanța la timp a comenzilor individuale de ofițeri din subordine.
    • Operatorul Extruder are dreptul de a solicita și de a obține materialele necesare și documentele referitoare la problemele legate de activitățile lor și activitățile angajaților din subordine.
    • Operatorul Extruder are dreptul de a interacționa cu alte servicii companie pentru domeniul industrial și a altor care se încadrează în limitele responsabilităților sale.
    • Operatorul Extruder are dreptul de a lua cunoștință cu proiectele de decizii ale conducerii cu privire la activitățile Diviziei.
    • Operatorul Extruder are dreptul de a propune șefului de propuneri de îmbunătățire a activității legate în cadrul acestei descrieri de locuri de muncă taxe.
    • Operatorul Extruder are dreptul de a prezenta spre examinare șefului unei propuneri privind promovarea angajaților distinși, impunerea de sancțiuni împotriva contravenienților de producție și a disciplinei muncii.
    • Operatorul Extruder are dreptul de a raporta supraveghetorului orice încălcări și deficiențe în legătură cu munca prestată.
    5. Răspunderea
    • Operatorul Extruder este responsabil pentru executarea necorespunzătoare sau neexecutarea obligațiilor sale în conformitate cu prezenta descriere de locuri de muncă - în limitele definite de legislația muncii din România.
    • Operatorul Extruder este responsabil pentru încălcarea normelor și reglementărilor care guvernează activitățile societății.
    • Atunci când se deplasează într-un alt loc de muncă sau concedierea a extruderului Șoferul este răspunzător pentru livrarea corectă și la timp a cazurilor individuale, trebuie să adere la această poziție, iar în lipsa acestora, acesta este înlocuit de către o persoană sau direct către superiorul dumneavoastră.
    • Operatorul Extruder este responsabil pentru infracțiunile comise în cursul activităților sale - în limitele definite de legislația administrativă, penală și civilă actuală a România.
    • Operatorul Extruder este răspunzător pentru pagube materiale - în limitele legislației civile din România forței de muncă existente și.
    • Operatorul Extruder este responsabil pentru respectarea reglementărilor în vigoare, ordine și instrucțiuni pentru a păstra secrete comerciale și informații confidențiale.
    • Operatorul Extruder este responsabil pentru punerea în aplicare a regulamentelor interne, normele de securitate și de siguranță la foc.

    Această fișă a postului este dezvoltat în conformitate cu (numele, numărul și data documentului)

    Șef structurale
    diviziune:

    _______________ ________________________ 00.00.00g.
    (Semnătura) numele, inițialele