Câte jumătăți în fotbal, și pentru cât timp

Pauză în fotbal - două. Durata - 45 de minute fiecare. În plus, judecătorul a adăugat, de obicei, 2 - 3 - 4 minute fiecare jumătate. Se pare pe 46 - 47 - 48 de minute. Uneori adăugat și 5 minute, dar rar.

Există încă o regulă. În cazul în care jocul se duce la rangul de „play-off“ și se termină cu un rezultat neutru, este inacceptabil. Arbitrul va numi două perioade de câte 15 minute fiecare. Ca rezultat, jocul de fotbal durează nouăzeci de minute, cu un mic, dar mai mult de o sută douăzeci de ani.

Astfel, meciul standard, este format din două jumătăți și meci „pentru a câștiga“ - patru.

Sistemul a ales acest răspuns cel mai bine

Ea a întrebat soțul ei, ca într-o jumătate de meci de fotbal, îi place fotbalul, mai ales atunci când echipa națională și cluburile de top din Europa joacă.

În cele mai multe cazuri, există două jumătăți de 45 de minute în meciurile din campionatul național sau în meciurile de grup ale turneului Campionatului European sau Campionatul Mondial.

Paharul se potrivește cu o cravată desemnat suplimentare de două ori timp de 15 minute. Dacă încă o remiză, apoi bate penalizare de 5 piese, în cazul în care capetele din nou împărțită în mod egal, poansonul pe mai o bate atâta timp cât cineva nu înscrie mai mult.

Același lucru este valabil și în finala Campionatului European și Cupa Mondială, după echipele grupului.

Fotbalul este sportul numărul unu în lume, este jucat pe fiecare continent. Campionatele Mondiale, a arătat, de asemenea, dar, câștigătorii fiecărui continent.

Deci, în conformitate cu regulile de durata unui meci de fotbal din două jumătăți, fiecare dintre care va dura timp de patruzeci și cinci de minute. Astfel, lungimea totală de nouăzeci de minute, dar nu limitat arbitrii adăugat, de obicei, un timp suplimentar în fiecare jumătate. De obicei, aceasta este timpul total de cinci minute. Ie se potrivesc cu încă aproximativ nouăzeci și cinci minute. În cazul în playoff-ul este jucat, s-ar putea timp suplimentar, de asemenea, format din doua jumatati, dar la cincisprezece minute și din nou, plus timp de oprire. Apoi, există o potrivire poate dura aproximativ o sută douăzeci și cinci de minute sau mai mult.

Bună ziua.

În joc de fotbal de astăzi durează de două ori (acest lucru este cele mai multe ori).

Fiecare dintre aceste două jumătăți durează patruzeci și cinci de minute. La sfârșitul fiecărei jumătăți de judecător adaugă (dacă au existat o întârziere de joc, substituții, leziuni sau orice altceva - care) timp pentru a miezului. De obicei, la sfârșitul primei reprize adăugate rareori peste 1 - 2 minute.

Dar, la sfârșitul celei de a doua jumătate, judecătorul adaugă 3 la 5 minute (pentru că are loc în a doua jumătate înlocuirile).

Dacă este un meci de fotbal, în care este necesar pentru a determina câștigătorul (play - off-uri ale Ligii Campionilor, Europa League sau Campionatul Mondial / European), avem timp suplimentar. Timp suplimentar este, de asemenea, format din doua jumatati, dar ele durează timp de 15 minute.

meci de fotbal este format din două jumătăți.

Fiecare jumătate este format din 45 de minute.

Total meci de fotbal un total de 90 de minute.

Ruptura între prima și a doua jumătate este egală cu 15 minute.

Ar trebui totuși remarcat faptul că, la sfârșitul primei reprize, judecătorul poate adăuga circa 1-3 minute, iar la sfârșitul celei de a doua - de la 1 la 6 minute de prejudiciu, uneori chiar mai mult. prelungirile acoperă în momentul în care a fost cheltuit pentru înlocuire, întoarce mingea după un punct este marcat, comit încălcări, pentru că în timpul acestor momente arbitrul oprește joc.

Într-un meci de fotbal, două jumătăți de patruzeci și cinci de minute fiecare. Intervalul de timp între întrerupere care durează cincisprezece minute. Plus mai poate fi adăugat după prima dată, și mai ales după a doua jumătate. Ceea ce este obținut ca rezultat al substituție, jocul se oprește, leziuni și așa mai departe. Se întâmplă că prescrie o jumătate de oră suplimentară după două jumătăți. În cazul în care este imperios necesar să se determine câștigătorul și nu sunt mulțumit cu o remiză. Și, dacă acestea nu dezvăluie jumătate câștigător o oră, atunci este atribuită o serie de sancțiuni.

Durata fiecăreia dintre cele două jumătăți într-un meci de fotbal este de 45 de minute. Prin acest timp, arbitrul adaugă timpul necesar pentru a opri prizamenah joc, apel medici în domeniu pentru a asista jucătorii accidentați.

Atunci când într-un turneu în zbor, în caz de egalitate a juca doua reprize a cate 15 minute, cu o schimbare poarta. Byvaeti timp suplimentar înainte de primul gol a fost marcat.